Zczuba.tv

ciekawostki, wywiady itp.

23 kwietnia 2006 roku

Hutnik Huta Czechy 4:2 Orzeł Parysów...

Na 23 kwietnia 2006 roku zaplanowano mecz derbowy pomiędzy drużynami Hutnika Huty Czechy i Orła Parysów. Mecz ten zapowiadał się niezwykle emocjonująco bowiem jak każdy wie derby rządzą się swoimi prawami. Tak też było i tym razem bowiem ligowa tabela nie odzwierciedliła tego co działo się na boisku. Ale o tym później. Teraz kilka zdań na temat całej otoczki tego spotkania. Do tej pory nie mieliśmy okazji zaprezentować się w Hucie pod względem Ultras, dlatego wyjazd ten potraktowaliśmy niezwykle prestiżowo. O godzinie 14 na miejscowym rynku stawiło się ok.35 Paryżan. Dwudziestu z nas pojechało na pierwszą połowę meczu w Uninie pomiędzy tamtejszym Orłem a Victorią Kałuszyn aby wspomóc naszych braci. Około 15 osób udało się pod budynek klubowy aby stamtąd odjechać na mecz do Huty. O godzinie 15:20 stawiamy się na miejscu. Nasza liczba szybko rośnie ponieważ za chwilę przyjeżdżają Ci którzy postanowili obejrzeć połówkę w Uninie jak również Ci którzy na spotkanie postanowili wybrać się własnymi autami. Tak więc w chwili rozpoczęcia meczu było nas około 35 głów. Od początku meczu jedziemy z mocnym dopingiem. Ku naszej uciesz w 5 minucie meczu Paweł Świesiulski strzela bramkę na 1:0. A my dalej swoje. W 15 minucie odpalamy ognie wrocławskie cały czas prowadzą równy głośny doping.
Jeżeli chodzi o mecz to jest on bardzo zacięty i wyrównany. Zawodnicy obydwu drużyn nie szczędzili kości swoich przeciwników o czym mogą świadczyć kontuzje tak w jednym jak i drugim zespole. W 35 minucie pada bramka wyrównująca. Na naszym sektorze: „ Nic się nie stało hej Orzeł Nic się nie stało….. !!! Pierwsza połowa kończy się remisem. Na początku drugiej odsłony przyjeżdża do nas Victoria Kałuszyn wracająca z meczu w Uninie (ok.25). Wraz z wejściem na stadion naszych ziomków pada bramka na 2:1 , a jej strzelcem jest Daniel Anczarski. Od tej pory na naszym sektorze ok. +/-60 osób. Kręcenie dopingu przejmuje POLKOŚ(pozdo Ziomek) i musze przyznać ze idzie mu to zajebiście. Jednak jakieś 10 minut później znów pada wyrównanie dla Hutnika. W 65 minucie odpalamy 25 wulkanów i nie ustajemy w dopingu. Chwilę później sędzia dyktuje (prawidłowy wg mnie) rzut karny który na bramkę zamienia zawodnik Hutnika. W tym momencie jakiś pijany koleś z Huty zaczepia jednego z naszych fanów. Rozpoczynają się małe szarpaniny. Ja widząc co się święci zakładam kaptur na głowę i owijam twarz szalikiem. I tu najśmieszniejszy moment na meczu którego chyba nikt prócz mnie nie zauważył(śmiech). Otóż podbiegł do mnie jakiś koleś (jakieś 45-50 lat ) złapał mnie za szalik który próbowałem sobie owinąć wokół twarzy i krzyczy do mnie: „ Nie rób tu ultrasu !!!” Otóż Szanowny Panie jakby pan nie zauważył to Ultras robiliśmy prze cały mecz. To co ja chciałem zrobić nazywa się troszkę inaczej, ale ja nie użyje tu tego słowa bo myślę ze jest ono zbyt duże jak na A-klasę! Jednak z tych szarpaninek nic grubszego nie wynika. Jeżeli chodzi o wydarzenia boiskowe to w samej końcówce straciliśmy bramkę na 4:2 . Na naszej trybunie hasło: „ I te cztery to za mało by Orzełka załamało!!!” Trzeba dodać ze prze większą część drugiej połowy rozwinął się około 30 osobowy młynek miejscowych złożony z …. Dzieci w wieku szkolnym. Jak to mówią w młodych siła. Może za jakieś kilka lat na Hutniku rozwinie się jakiś grubszy młyn bo potencjał jest. Ale jak ktoś już kiedyś powiedział potencjał to nie wszystko, potrzebne są jeszcze chęci. A z tym Hutnicy nie stoją chyba najlepiej. Po meczu znowu dochodzi do drobnych zamieszek. Po prostu kilku porządnie na****ych typów z Huty szukało tego dnia zaczepki. Trzeba dodać ze obecna na tym spotkaniu policja zareagowała dopiero wtedy kiedy jeden ze starszych ludzi obecnych na tym meczu krzyknął do wyżej wspomnianych dlaczego nie próbują stłamsić zamieszek. Obraz ten pokazuje , że policja w Polsce odważna jest tylko wtedy gdy ma przewagę liczebną i uzbrojona jest w „gumki”. Po spotkaniu pakujemy ekipę i jedziemy do Parysowa. Tam zajeżdżamy na boisko i robimy mały melanż. Chwilę później żegnamy się z naszymi Ziomkami i rozchodzimy się. Podsumowując: zajebisty wyjazd, zajebisty melanż i zajebisty doping. Wynik ch***y ale nie to przecież jest najważniejsze. Miejmy nadzieję , że w następnych meczach będzie lepiej. Dzięki Victorianie . Nasza zgoda najlepsza w Polsce jest!!!!!!!!